Spojování konstrukcí

Nástroj, který automaticky spojuje kolidující a přilehlé prvky v celém projektu.


Tento nástroj jednoduše detekuje přilehlé nebo kolidující prvky a na základě naprogramované logiky je ve správném pořadí spojí. Momentálně spojuje kategorie Stěn, podlah, konstrukčních sloupů, stropů a střech. Kvůli již zmíněné logice, vyhodnocující pořadí spojování, je nutné dbát na čistotu modelu, definici priorit vrstev a určení toho, jestli je daná stěna konstrukční.

V tomto jednoduchém příkladu (3 stěny a 2 podlahy) by při ručním spojování bylo třeba kliknout 14x. S nástrojem Spojování konstrukcí stačí doplněk spustit a vybrat si, zda si přejete před procesem model uložit nebo ne.

Po dokončení akce vyskočí hned několik hlášení. První z nich je nabídka exportu textového souboru s výčtem kolizí - ten je zde pro kontrolu modeláře, jestli o dané kolizi ví a nebo je nutné ji nějakým způsobem řešit. Dále pak aplikace nabídne, jestli chce uživatel zjištěné kolidující prvky izolovat ve 3D pohledu.

Pravidla, na základě kterých aplikace jednotlivé prvky spojuje, jsou přehledně zobrazena v tabulce níže ↓↓↓.

Obecné
Spojované kategorie Jak to dělá Revit Jak fungují CCtools
PodlahyPodlahyZáleží pouze na pořadí spojováníK prolínání by nemělo docházet, ale pokud ano, aplikace na to upozorní, sáhne do priority vrstvy a spojí vyšší prioritu s nižší.
PodlahyStěnyPodlaha ořízne stěnu podle priorityJen spojit, na pořadí nezáleží.
PodlahyKonstrukční sloupyPodlaha vždy ořízne sloupPokud není podlaha konstrukční, po spojení aplikace dodatečně převrátí pořadí spojů.
PodlahyPodhledyZáleží pouze na pořadí spojováníK prolínání by nemělo docházet, ale pokud ano, aplikace na to upozorní, sáhne do priority vrstvy a spojí vyšší prioritu s nižší.
PodlahyStřechyZáleží pouze na pořadí spojováníK prolínání by nemělo docházet, ale pokud ano, aplikace na to upozorní, sáhne do priority vrstvy a spojí vyšší prioritu s nižší.
StěnyStěnyZáleží pouze na pořadí spojováníAplikace si sáhne do priority vrstvy a podle toho určí pořadí spoje (spojí vyšší prioritu s nižší). Pokud jsou hodnoty priorit obou stěn stejné, převládne konstrukční stěna.
StěnyPodhledyStěna ořízne Podhled podle priority vrstvy. Na pořadí spojování nezáležíJen spojit, na pořadí nezáleží.
StěnyStřechyStěna ořízne Střechu podle priority vrstvy. Na pořadí spojování nezáležíJen spojit, na pořadí nezáleží.
Konstrukční sloupyStěnyPokud není stěna konstrukční, sloup ji vždy ořízne. Pokud je stěna konstrukční, vždy ořízne sloupPokud je stěna konstrukční, v jakémkoliv pořadí ořízne sloup (nezáleží ani na prioritě vrstvy), což je nežádoucí. Sloupům s konstrukčními stěnami se tedy musí dodatečně převrátit pořadí spojů.
Konstrukční sloupyPodhledySloup ořízne PodhledJen spojit, na pořadí nezáleží.
PodhledyPodhledyZáleží pouze na pořadí spojováníK prolínání by nemělo docházet, ale pokud ano, aplikace na to upozorní, sáhne do priority vrstvy a spojí vyšší prioritu s nižší  • cctools/nastroje/spojitkonstrukce.txt
  • Poslední úprava: 2020/02/17 14:15
  • autor: ccteam