Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

cctools:nastroje:popsat_potrubi [2019/08/19 21:49] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Popsat potrubí ======
 +
 +{{:​cctools:​popsat_kotovat_preklopit_32x32_popsat.png?​nolink& ​ }}Popisování přírub na VZT potrubí podle typu potrubí (kruhové, hranaté).
 +
 +----
 +
 +{{  .:​cct_nastroje_popsat_potrubi_2.png?​200}}Nástroj slouží k pohodlnějšímu popisování přírub na vzduchotechnickém potrubí. Příruby jsou standardně (bez použití //​CCtools//​) popisovány pomocí popisky, která obsahuje dva typy: //Kruhové a Hranaté//. Projektant si musí být vědom toho, jaký tvar potrubí popisuje a podle toho volí odpovídající popisku. Popisku dále musí ručně umístit do místa, kde je na potrubí spoj (příruba). Jedná se o proces poměrně pracný. Nástroj //Popsat potrubí// vybírá typ popisky zcela automaticky a umístí ji na správnou pozici (na přírubu).
 +
 +Nástroj lze nastavit podle vlastích potřeb. Můžete si určit, jestli se popiska bude vkládat //na oba konce// nebo jenom //na jeden konec// (ten, ke kterému kliknete blíže) potrubí.
 +
 +Potrubí lze popisovat dvěma způsoby, a to buď po jednotlivých potrubích, nebo lze automaticky popsat označený úsek. Popiska se podle zvoleného měřítka pohledu a velikosti potrubí vkládá buďto //Vždy vně// na odkazovou čáru potrubí, nebo //Dovnitř (pokud lze)//. Pro případ, že popisku nebude možné umístit dovnitř, volíte v dalším řádku druhou volbu umístění popisky.
 +
 +<note tip>​Pokud se popiska vloží vně, ale na nevhodnou stranu potrubí, lze ji rychle ozrcadlit na opačnou stranu potrubí pomocí ​ nástroje [[.:​preklopit_popisku|Překlopit popisku]].</​note>​
 +
 +===== Nastavení =====
 +{{ :​cctools:​nastroje:​popsat_potrubi.png?​700 |Možnosti nastavení}}
 +
 +<note tip>​**Poznámka**:​ Pokud se nám na popisce zobrazuje symbol mm, je třeba jej vypnout. To uděláme tak, že přejdeme na kartu //Správa > Jednotky projektu > Disciplínu změníme na Vzduchotechnika > Velikost potrubí > Symbol jednotky// > žádný.
 +
 +{{  .:​cct_nastroje_popsat_potrubi_3.png?​400 ​ }}
 +
 +</​note>​
 +
 +===== Video =====
 +{{ youtube>​aPZmFLuMlTc?​medium }}
 +
  
  • cctools/nastroje/popsat_potrubi.txt
  • Poslední úprava: 2019/08/19 21:49
  • (upraveno mimo DokuWiki)