Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

cctools:nastroje:kopirovat_okruhy [2019/08/19 21:49] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Kopírovat okruhy ======
 +
 +{{:​cctools:​okruhy_kopirovat_32x32.png?​nolink& ​ }}Zkopíruje okruhy při kopírování elektrických elementů.
 +
 +----
 +
 +Efektivní práce s okruhy je základní kámen projektovaní elektroinstalací. Nástroj //​Kopírovat okruhy// umožní kopírování rozvaděčů a všech připojených elementů včetně již nastavených logických vazeb (okruhů). Díky tomu se tento nástroj stává velkým pomocníkem pro projektanty,​ který ušetří mnoho času a dělá z tvorby Elektrických obvodů silný nástroj.
 +
 +Práce s tímto nástrojem je uživatelsky velmi jednoduchá. Má pouze 2 možnosti nastavení:
 +
 +  * Zapnuto/​Vypnuto.
 +  * Kopírovat manuálně.
 +
 +Tento nástroj je při zapnutí Revitu ve stavu //​Vypnuto//​. Po zapnutí aplikace běží stále na pozadí. Poté stačí vybrat jednotlivé Elektrické vybavení (rozvaděč) a k němu připojené prvky všech potřebných elektrický kategorií, které uživatel chce kopírovat. Kopírování probíhá stejně jako kopírování jakékoli jiné instance v aplikaci Revit. Je tedy hned několik možností:
 +
 +  * //​Kopírování do schránky//,​ pomocí ikon na kartě //Upravit// nebo pomocí zkratek Ctrl + C a nabídka //Vložit// na kartě //Upravit// (Poznámka: Příkaz vložit ze schránky okruhy nekopíruje.).
 +  * Pomocí funkce Kopírovat.
 +
 +Obě možnosti jsou vhodné. Jejich volba je čistě na uvážení a zvyklosti uživatele. Pomocí první varianty lze tyto prvky například hromadně kopírovat i na jednotlivá podlaží. Nástroj po zkopírování zachovává pojmenování originálního rozvaděče. To je potřeba zohlednit a případně název přejmenovat,​ aby nedošlo k chybám ve výkazu jednotlivých elektrických kategorií.
 +
 +V režimu manuálního kopírování budete dotázání na výběr originálních zokruhovaných elementů. Poté vyberete zkopírované prvky, které okruhy nastavené nemají. Po dokončení příkazu dojde k překopírování okruhů na nezokruhované prvky.
 +
  
  • cctools/nastroje/kopirovat_okruhy.txt
  • Poslední úprava: 2019/08/19 21:49
  • (upraveno mimo DokuWiki)