Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

cctools:nastroje:cisti [2019/08/19 21:49] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Čisti ======
 +
 +{{.:​cct_ikona_cisti.png?​nolink& ​ }}Vyčistí vzory výplní a čar, materiály a zobrazí vyčistit nepoužité.
 +
 +----
 +
 +{{.:​cct_nastroje_cisti_2.png?​nolink& ​ }}Nástroj je nepostradatelným pomocníkem každého BIM manažera, ale také každého, kdo upravuje rodiny otevřené z projektu, nebo načítá rodiny ze zdrojů mimo (vyčištěnou) firemní knihovnu.
 +
 +Zanášení rodin různými druhy čar, šraf a materiálů – se kterými přijde rodina do styku – je zcela běžným jevem a nedá se příliš ovlivnit ani kultivovanou prací s modelem.
 +
 +Nástroj //Čisti// provádí vyčištění veškerých v rodině obsažených //vzorů čar, vzorů výplní, materiálů//​ a aktivuje dialogové okno nástroje //Vyčistit nepoužité//​. Čáry, šrafy a někdy i materiály jsou v rodině zpravidla nežádoucí. Pokud rodina není vyčištěna a dojde k jejímu načtení do projektu, vše co obsahovala je zaneseno do projektu. Postupně dochází k nabalování mnoha desítek až stovek typů čar, šraf a materiálů. Administrace modelu i samotná práce v Revitu se pak stává nepřehlednou a zpomalenou.
 +
 +{{  .:​cct_nastroje_cisti_1.png?​nolink&​400}}Čištění je bez použití tohoto nástroje samozřejmě možné provést postupným vyčištěním čar, šraf a materiálů pomocí standardních nástrojů. Tato operace je však značně zdlouhavá, což vede k tomu, že se rodiny kvůli časové tísni mnohdy nečistí.
 +
 +Nástrojem //Čisti// je možné vyčistit nejen rodiny, ale také projekty (nebo i šablony projektů). Pamatujte však na to, že aplikace provádí důkladné vyčištění,​ proto doporučujeme čištění projektu pouze se znalostí všech plynoucích následků!
 +
 +Před každým vyčištěním je vždy možné zvolit, co se bude čistit. Při vyčištění vzorů výplní dochází také k vyčištění vzoru //Plná výplň// (v anglickém Revitu //Solid Fill//).
 +\\
 +\\
 +\\
 +===== Video =====
 + {{ youtube>​qpc5ofpCxG8?​medium }}
 +
  
  • cctools/nastroje/cisti.txt
  • Poslední úprava: 2019/08/19 21:49
  • (upraveno mimo DokuWiki)