Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

cctools:nastroje:cctcisti [2019/08/19 21:49] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Čisti ======
 +
 +{{.:​cct_ikona_cisti.png?​nolink& ​ }}Vyčistí vzory výplní a čar, materiály a zobrazí vyčistit nepoužité.
 +
 +----
 +{{:​cctools:​nastroje:​cisti_1.png?​300 |}}Nástroj je nepostradatelným pomocníkem každého BIM manažera, ale také každého, kdo upravuje rodiny otevřené z projektu, nebo načítá rodiny ze zdrojů mimo (vyčištěnou) firemní knihovnu.
 +
 +Zanášení rodin různými druhy čar, šraf a materiálů – se kterými přijde rodina do styku – je zcela běžným jevem a nedá se příliš ovlivnit ani kultivovanou prací s modelem. Pokud rodina není vyčištěna a dojde k jejímu načtení do projektu, vše co obsahovala je zaneseno do souboru modelu. Postupně dochází k nabalování mnoha desítek až stovek typů čar, šraf a materiálů. Administrace modelu i samotná práce v Revitu se pak stává nepřehlednou a zpomalenou.
 +
 +Čištění je bez použití tohoto nástroje samozřejmě možné provést postupným odstraňováním čar, šraf a materiálů pomocí standardních nástrojů. Tato operace je však značně zdlouhavá, což vede k tomu, že se rodiny kvůli časové tísni mnohdy nečistí.
 +
 +
 +Nástroj //Čisti// provádí důkladné vyčištění **veškerých v rodině, projektu či šabloně obsažených vzorů čar, vzorů výplní, materiálů bez ohledu na to, zda jsou použity nebo ne**, proto je při práci s tímto nástrojem vhodné postupovat **obezřetně**! ​
 +Před každým čištěním máte možnost detailní konfigurace. V případě čistění .rfa souboru lze pomocí pár kliknutí čistit hromadně. Pamatujte na to, že při vyčištění vzorů výplní dochází také k vyčištění vzoru Plná výplň (v anglickém Revitu Solid Fill).
 +
 +{{ :​cctools:​nastroje:​cisti_3.png?​300|}}
 +
 +
 +\\
 +Po dokončení máte možnost //Zobrazit dialog nástroje Vyčistit nepoužité//,​ nativně dostupný v Revitu.
 +
 +
 +Čištění //Dat z importu// zahrnuje informace, které byly do Revit souboru nahrány po importování nebo připojení souboru DWG. Importované kategorie je možné souhrnně vyčistit vždy, importované vzory čar dohledáte jak ve Vzorech čar modelu, tak zde. Mají však automaticky přidanou předponu názvu IMPORT-, na základě které probíhá filtrování,​ pokud předponu změníte v Revitu, nebude tento vzor zahrnut to hromadného čištění z importu. Mimo jiné je také možné, že se dostanete do situace, kdy odpojíte některý z připojených DWG souborů, ale přesto se Vám jeho pozůstatky nebude dařit vyčistit jako "​nepoužité"​. Smažete-li //CADlink// pomocí CCtools, měly by jít nepoužité vzory z importu bez problému odstranit. ​
 +
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +\\
 +===== Video =====
 + {{ youtube>​qpc5ofpCxG8?​medium }}
 +
  
  • cctools/nastroje/cctcisti.txt
  • Poslední úprava: 2019/08/19 21:49
  • (upraveno mimo DokuWiki)